Co zrobić aby uzyskać kredyt gotówkowy

Jednym z najpopularniejszych źródeł pozyskiwania gotówki w ostatnich latach jest kredyt gotówkowy. Ten rodzaj kredytu zastąpił tak bardzo popularne niegdyś pożyczanie pieniędzy od rodziny i znajomych. Dziś niestety mało kto podejmuje takie ryzyko i pożycza pieniądze innej osobie. Dlatego też kredyty gotówkowe sa z roku na rok coraz bardziej popularne.

Kredyt bez poręczycieli i zabezpieczeń

Bardzo powszechne są w ostatnim czasie tak zwane szybkie kredyty. Polegają one na przyznaniu pożyczki tylko na podstawie deklaracji kredytobiorcy o wysokości jego dochodów. Dodatkową weryfikacją jest sprawdzenie czy przypadkiem potencjalny kredytobiorca nie figuruje przypadkiem w BIK czyli tak zwanym Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli jego historia w BIK jest czysta a dokumenty nie odbiegają od złożonej dokumentacji wówczas pieniądze w krótkim czasie trafiają na konto kredytobiorcy. Do uzyskania kredytu bez poręczycieli i innych zabezpieczeń w większości banków wystarczy nam tylko dowód osobisty i zaświadczenie o wysokości dochodów od pracodawcy.

W ramach zaciągania kredytu gotówkowego możemy również ubiegać się o konsolidację czyli połączenie wszystkich naszych kredytów jeden większy w jednym banku. Jeżeli wniosek składają dwie osoby każda z nich musi dostarczyć cały komplet dokumentów. Może się jednak okazać że banki w trakcie rozpatrywania wniosku mogą wymagać od nas jeszcze dodatkowych dokumentów jak np. wyciągi z konta za ostatnie trzy miesiące. Kredyty gotówkowe bez zabezpieczeń mają jedną zasadniczą zaletę. Środki są bardzo szybko wypłacane. Niestety mają też wady, a należy do nich nieco wyższa cena, czyli inaczej mówiąc oprocentowanie kredytu gotówkowego. W ten sposób bani zabezpieczają się przed ryzykiem braku spłaty kredytu.

kredyty zabezpieczone

W przypadku kredytów zabezpieczonych oprocentowanie jest znacznie niższe, jednak znacznie dłużej musimy czekać na decyzję o przyznaniu kredytu. Czas jest często wydłużony z uwagi na potrzebę zgromadzenia większej ilości dokumentów stanowiących zabezpieczenie. Kredyty zabezpieczone są opłacalne przede wszystkim przy zaciąganiu większych kwot kredytu. Cała procedura ubiegania sie o kredyt zabezpieczony jest bardzo podobna jak w przypadku kredytu niezabezpieczonego. Różnica polega tylko na tym, że tuż po wydaniu decyzji o przyznaniu kredytu gotówkowego należy jeszcze dokonać jego zabezpieczenia.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe – podstawowe informacje

W obecnych sytuacjach najkorzystniej jest skorzystać z kredytu niezabezpieczonego, zwłaszcza jeżeli gotówki potrzebujemy stosunkowo bardzo szybko.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.