Kiedy jest największy popyt na kredyty konsolidacyjne?

Kredyty konsolidacyjne to dość specyficzny produkt, z jednej strony może je wziąć każdy z drugiej tylko wybrane jednostki. Konsolidować można różnego rodzaju kredyty I w zależności od tego jakie kredyty się konsoliduje to takie cechy nabywa kredyt konsolidacyjny. Tak więc jeśli łączymy kredyty gotówkowe to najprawdopodobniej kredyt konsolidacyjny będzie miał stosunkowo wysokie oprocentowanie, jego okres spłaty będzie prawdopodobnie średniej długości lub krótkiej jeśli konsolidacja nastąpiła w środku lub pod koniec spłaty rat konsolidowanych kredytów. Podobnie będzie w przypadku konsolidacji kredytów długoterminowych, wówczas termin spłaty będzie dłuższy a oprocentowanie zapewne niezbyt wysokie w poróownaniu do kredytów gotówkowych.

Popyt na kredyty konsolidacyjne zależy w dużej mierze od kilku czynników makroekonomicznych jak I mikrooekonomicznych. Na początek czynniki w skali makro. Ogólnie kredyt konsolidacyjny najczęściej sprawdza się w dwóch sytuacjach, z jednej strony dla wygody kredytobiorcy z drugiej strony do rozwiązywania problemów kredytobiorcy. Pierwszy przypadek jest nieco mniej podatny na wpływ czynników zewnętrznych za to drugi bardziej. I tak na przykład jeśli wzrośnie bezrobocie popyt na kredyty konsolidacyjne powinien wzrosnąć. Kredyty bardzo często biorą małżeństwa I gdy na przykład jedno z małżonków straci pracę to w budżecie domowym jest mniej pieniędzy do dyspozycji. Wówczas mogą się pojawić problemy ze spłatą. Kredyt konsolidacyjny w tym przypadku pomaga obniżyć pojedyńczą ratę rozkładając ich spłatę w czasie. Oczywiście w przypadku tego kredytu jak I w przypadku wszystkich pozostałych trzeba mieć zdolność kredytową, czyli co najmniej jedno z małżonków musi mieć dalej ppracę.

Innym wskaźnikiem makroekonomicznym jest Produkt Krajowy Brutto, który odzwierciedla cykl koniunkturalny. Jeśli Produkt Krajowy Brutto jest na wysokim poziomie będzie to najprawdopodobniej oznaczać że więcej ludzi będzie miało zdolność kredytową I co z tym idzie więcej ludzi będzie brało kredyty, Cykl ma to do siebie że po wzrostach jest spadek lub przestój co prowadzi do odwrócenia sytuacji, wówczas dobrze jest obniżyć raty kredytów poprzez ich konsolidację co jest świetnym okresem na kredyty konsolidacyjne dla tych, którzy mają odpowiednią zdolność kredytową.

Na popyt na kredyty konsolidacyjne mają także wpływ czynniki mikroekonomiczne takie jak cena, czym lepszą ofertę ma dany bank prawdopodobnie tym lepiej sprzedadzą się jego kredyty, jak to bywa w przypadku każdego innego produktu, pomijając właściwości jakościowe.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.