Kredyty gotówkowe online

Teraz w naszych czasach kiedy to technologia poszła tak do przodu zakupy stały się bardzo prostą czynnością. To właśnie zakupy online nam to umożliwiają jeżeli tylko posiadamy w domu komputer z Internetem. Stron sklepów w których można kupować przez Internet jest ogromna, działająca siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Nie straszna nam żadna zła aura na polu, ani paskudna grypa która uniemożliwi nam wyjście na dwór, praktycznie przy zakupach internetowych nie ma żadnych problemów. Kupujemy co chcemy i jak chcemy, wystarczy się tylko zarejestrować w danym sklepie, następnie możemy już wejść na daną stronę i wyszukiwać niezbędne nam towary. Menu na stronach jest bardzo proste, w każdej chwili możemy coś zmienić, usunąć, pamiętajmy o wyszukiwarce która to bardzo przyśpieszy nam zakupy. Po zapełnieniu wirtualnego koszyka sklepowego musimy wpisać poprawnie adres, umówić się na dany dzień dostawy i albo przelać pieniążki z góry poprzez transakcje online lub zapłacić kartą kredytową poprzez terminal płatniczy. Tak naprawdę biorąc pod uwagę zaoszczędzony dla nas czas koszt dostawy jest niewielki i do tego to kierowca wnosi zakupy pod nasze drzwi. 

Co jednak w sytuacji gdy nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki a zakup jest dość kosztowny? Obecnie coraz częściej możemy zaciągnąć na ten cel kredyt. Coraz więcej sklepów umożliwia bezproblemowe zaciąganie kredytów na zakupy u nich, także przy ich pośrednictwie. Wystarczy wówczas przy zakupie zaznaczyć opcję na kredyt i następnie zazwyczaj wypełnić specjalny formularz. Po pozytywnej weryfikacji bardzo często już tego samego dnia otrzymujemy informację o przyznaniu kredytu i najczęściej niezbędne dokumenty potwierdzające zaciągnięcie takiego kredytu przychodzą do nas razem z zamówionym towarem. 

Taki zakupy na raty stają się dzisiaj coraz popularniejsze. Mają jednak pewien minus. W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego który uzyskujemy w banku, otrzymujemy kredyt tylko w wysokości konkretnego zakupu. Kwota zaś jest przelewana bezpośrednio na konto sklepu, w którym został dokonany zakup. Gdy zaś bierzemy kredyt w banku często otrzymujemy go więcej, i możemy sami dokonać zakupu wybranego przedmiotu i jeszcze jakaś kwota nam potem zostaje. Jednak zakupy na raty a raczej kredyty przyznawane w taki właśnie sposób zazwyczaj są dla klientów bardzo korzystne. Przede wszystkim mają dość niskie oprocentowanie, dlatego też koszty związane z jego zaciągnięciem są o wiele niższe. W wielu sytuacjach także wystarczy jedynie dowód osobisty, aby klient mógł bez żadnych problemów zaciągnąć tego typu zobowiązanie. Dużym plusem jest także bardzo krótki czas oczekiwania na przyznanie kredytu często jest to kilka czy kilkanaście minut. Jednak z zakupami na raty, podobnie także jak z kredytami należy uważać, ponieważ jest to zobowiązanie, które na pewno należy spłacić. Brak płatności ma takie same konsekwencje jak brak płatności kredytów zaciąganych bezpośrednio w banku. Dlatego na pewno należy wcześniej dokładnie policzyć, czy będzie nas na tego typu zobowiązanie stać, jak mowa o jego spłacaniu. 

Zobacz także:  Praktyczne wskazówki dotyczące zaciągnięcia kredytu hipotecznego

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.